جزئیات گردهمایی بزرگ زنان فعال اقتصادی کشور

مرجان هوشیار رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی زنان فعال اقتصادی ساختمانی اظهار کرد:انجمن صنفی کارفرمایان زنان فعال اقتصادی ساختمانی از سال ۹۷ با مشاوره بزرگان تشکلی و جناب دکتر سیفی ایجاد شده است .انجمن تلاش کرد خردجمعی و همفکری را در قالب یک تشکل مطرح کند حتی در دوران کرونا نیز فعالیت انجمن متوقف نشد و به کار خود ادامه داد. این انجمن در راستای اهداف بین المللی با کشورهایی مانند استرالیا تعامل دارد. ما امروز به تجربه های جدید و آشنایی با استاندارهای بین المللی نیاز داریم. در این انجمن ما علاقمندیم که با آموزش های مداوم و بهره گیری تجارب دنیا قوانین کسب و کار را آموزش دهیم. این تشکل از حقوق اعضای خود در سازمانهای مختلف دفاع می کند زنهای ایران تازه وارد بازار اقتصاد ایران شده اند با این وجود نرخ مشارکت زنان تحصیلکرده بالا بوده است. ما در حال مشق اجماع عقلی زنان در یک صنف خاص هستیم. انجمن ما قصد دارد که راه را از بیراه جدا کند تا به آیندگان کمک کنیم.در این انجمن ما انتفاع مالی نداریم زنان این سرزمین جمع شده اند تا به نوکارآفرینان کمک کنند.

در این مراسم که پنلی در آن اختصاص داشت ، دکتر خدیجه یار علی ، دبیر پنل گفت:  قطعا روایت زنان، فعالان اقتصادی همیشه جذاب وشیرین است، هر وقت روایت این زنان را می شنوم به توسعه امیدوار می شوم، همیشه فرصتها وتوانایی ها برای دختران دانشجو جذاب است، امیدوارم پنلی باشد که بتوانیم به اثر بخشی وتاثیر الگوهای موفق کمک کنیم.

مریم گرشاسبی نیز خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانیم به دوستانی که کار جدیدی را شروع کردند کمک کنیم من از سال ۸۴ کار خود را شروع و شاگردی کردم  وسال ۹۳ به طور رسمی کسب وکار  خود را  راه انداختم. همیشه می گویم زمانیکه کارم را شروع کردم همکارانم فهمیدند من توانمند هستم برای همین  کمکم کردند.
وی افزود: تجربه آنجا قشنگ می شود که در بدترین شرایط تو آروم هستی این تجربه باعث شده به آرامش برسم این قشنگ ترین چیز است.

دکتر زهره حسنی با اشاره به چالش هایی که با آن روبه رو بودگفت :متاسفانه مشکلی که وجود دارد ما علاقه خود را شناسایی نمی کنیم فقط انتخاب رشته می کنیم، پس علاقه خیلی مهم است من ۲۳ سالم بود که مستقیم به سمت ساختمان سازی رفتم واولین تجربه من این بود که پروژه ای  را در ۱۵ روز انجام دادم.

وی افزود :چیزی که در کشورهای دیگر مهم است توانایی های شما است، در پروژه عراق متوجه شدم دیدگاه جنسیتی ندارند تازه آنجا است که می‌فهمید چقدر موفق هستید.

در ادامه ناهید علیزاده گفت:درود میفرستم به زنان ودختران سرزمینم که باورهای خود را دنبال می کنند همچنین دست بوس پدران و مادرانمان هستم.
وی افزود :وقتی کارم را شروع کردم تحصیلات دانشگاهی نداشتم سپس دانش را آموختم پس اگر اول آگاهی ودانش داشته باشید کارتان جلو می افتد. در سه سالی که کرونا آغاز شد چند خانم بودیم که رفتیم سلیمانیه عراق کارمان را آغاز کردیم برای همین موفق شدیم. معمولا در کردستان زنان به سخت کوشی معروف هستند.

دکتر نازیلا نور فردی درباره چالش های حوزه کاری خود آتش‌نشانی گفت: همه ما شب اول کنکور را یادمان نمی رود به نظرم فشار، هیجان ونگرانی را همیشه خواهیم داشت وزندگی همیشه سختی های خود را دارد بسیار هم مهم است.

لازم به ذکر است در این گردهمایی گروه هنری دف نوازان آوا نیز حضور داشتند و بانوان نوازنده با نوازندگی سازهای‌ ایرانی هنر خود را به نمایش گذاشتند همچنین این گردهمایی به همت انجمن صنفی کارفرمایی زنان فعال اقتصادی برگزار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *